Mojito Świat Alkoholi Rybnik Wodzisław Wina Wódki Bacardi Likiery Piwa Impreza Promocje Akcesoria winiarskie Alkohole świata Tomasz Dybała Tomek Alkohol na ślub impreza Wódka na wesele
Profil Mojito Świat Alkoholi Instagram Profil Mojito Świat Alkoholi na facebooku
Szukam sklepu z alkoholemZaloguj się lub załóż konto Newsletter Mojito
Nikka Blended Whisky

05 wrzesień 2018

Nikka Blended Whisky


Nikka Whisky Blended to delikatna whisky w typowym, japońskim stylu. Gładka i intensywnie owocowa, uniwersalna i bardzo przystępna. Co ciekawe - dostępna wyłącznie w Europie.

Blended Whisky - ten trunek o bardzo prostej nazwie prezentuje umiejętności tworzenia blendów przez firmę Nikka lepiej, niż którykolwiek z ich innych wyrobów. Pełen owoców i bardziej wyrafinowany od większości blendów w tej kategorii cenowej. Jest to doskonały punkt wyjścia, aby wejść w fascynujący świat japońskiej whisky.

Nikka Blended Whisky

Twórcą Nikka Distilling CO był Masataka Taketsuru, uznawany za ojca japońskiej whisky. Urodzony w roku 1894 w rodzinie o ponad 100-tu letniej historii produkcji Sake, postanowił spróbować swoich sił przy produkcji innego trunku. W 1918 roku, w wieku 24 lat, wyjechał do Szkocji by tam studiować chemię, a także uczyć się sztuki destylacji i mieszania whisky. Szybko zrodziła się w nim pasja i postanowił poświęcić swoje życie w tym kierunku, by stworzyć pierwszą, słodową destylarnię w Japonii.

 

W roku 1923 dołączył do grupy Kotobukiya, z którą wybudował destylarnię blisko Kyoto i tak w 1924 roku Masataka Taketsuru stworzył pierwszą, japońską whisky. W roku 1934 postanowił pójść własną drogą. Z nabytych w Szkocji doświadczeń pamiętał, że esencją produkcji najwyższej jakości whisky oprócz doskonałej jakości jęczmienia, jest otoczenie destylarni, panujący tam klimat i dostępna woda. Był wizjonerem więc, swoją gorzelnię wybudował w miejscu, o którym zawsze marzył – w Yoichi na wyspie Hokkaido. To przepiękne miejsce, usytuowane zaledwie kilometr od morza. W podziemiach gorzelni znajduje się źródło wody, która filtrowana przez torf, jest idealna do produkcji whisky o dymnym charakterze. Pierwsze mieszanki z Yoichi powstały w roku 1939. Wojna, która zaraz potem nastąpiła zrujnowała Masatakę, ale na szczęście nie powstrzymała go i tak rok 1940 przyniósł mu jego pierwszą, stworzoną od początku do końca, butelkę whisky. Ponad 20 lat później, w roku 1969 ukończył budowę drugiej destylarni. Miyagikyo jest położona na wzgórzu Miyagi, na wyspie Honshu, na wschód od miasta Sendai. Po latach poszukiwań, teren ten wybrano dla jego czystego powietrza i wysokiego poziomu wilgotności, czyli idealnego mikroklimatu dla dojrzewającej w beczkach whisky.

 

Obecnie Japonia jest czwartym, największym producentem whisky na świecie, a whisky japońskie śmiało rywalizują z tymi ze Szkocji, rok do roku otrzymując najwyższe odznaczenia i medale światowych konkursów i wystaw.
 
 Źródło https://wina-mp.pl/

Nikka Blended Whisky

Nikka blended whisky

165,00zł/0,7l

Impreza + alkohol = Mojito czyli nasze promocje

Alkohol w najniższych cenach na Śląsku w dziale "promocje"
Metaxa 7 *
Metaxa 7 *

Brandy
Kraj pochodzenia: Grecja
Pojemność: 0,7 L


Metaxa 7 *
Miodula Staropolska
Miodula Staropolska

Wódka smakowa
Kraj pochodzenia: Polska
Pojemność: 0,5 L


Miodula Staropolska

Czy oświadczasz, że masz ukończone 18 lat?Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r.

Utwórz konto MojitoOświadczam, że zapoznałem/am się z treścią regulaminu i akceptuje jego warunki.

Regulamin konta Mojito

Podstawa prawna: Art. 15 ustawy z dnia 28.10.1982 r.
o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
oraz art. 23 ustawy z dnia 29.08.1997r. 

Zaloguj się do Mojito

Nie masz jeszcze konta? zarejestruj sięZmień swoje hasło